محل تبلیغات شما

به نام قدرت مطلق الله

دلنوشته در باب دستور جلسه هفتگی

به قلم همسفر نجمه

کنگره با آموزش های نابش  به من  یاد داد که هیچگاه به خودم اجازه قضاوت کردن در مورد دیگران را ندهم چون تنها قاضی، خداوند است و بس .

سلام دوستان نجمه هستم همسفر مسلم :

وقتی به دستور جلسه قضاوت و جهالت می رسم حس و حال عجیبی پیدا می کنم. قبل از کنگره چقدر بدون تفکر و از روی جهل و نادانی، دیگران را قضاوت می کردم بدون هیچ ترس و هراسی حرف می زدم و می گفتم فلانی اینگونه و آنگونه است، درصورتی که اصلاً خبری از وجود و درون طرف نداشتم اصلاً باور نداشتم که شاید طرفی که در موردش بی ربط حرف میزنم یا در ذهنم تصویر سازی می کنم شرایطش خیلی سخت تر از من،  مشکلات و ناراحتی ها و دردهایش بیشتر از من  و آرزوهای بزرگی  در سینه داردزمانی که مسافرم مصرف کننده بود احساس می کردم مورد قضاوت دیگران هستم و همین امر باعث ناراحتی و بهم ریختگی من میشد .  به همین خاطر همه چیز را برای خودم بزرگ و ناراحت کننده می دیدم فکر می کردم من در زندگیم مشکلات دارم و دیگران واقعاً خوشبخت هستند.

وقتی به کنگره آمدم . و دستور جلسه در مورد قضاوت شد فهمیدم که واقعاً چقدر کارم اشتباه بوده، از این موضوع که کارم از جهل و نادانی بود و به خودم راحت اجازه قضاوت میدادم و خود را جایگاه یک قاضی می دیدم . همین امر باعث می شد که ناراحت شوم.

کنگره با آموزش های نابش  به من  یاد داد که هیچگاه به خودم اجازه قضاوت کردن در مورد دیگران را ندهم چون تنها قاضی، خداوند است و بس .

ما انسانها چشم سر را می بندیم و دهان می گشاییم و راحت در مورد دیگران قضاوت می کنیم بدون آنکه بدانیم  و یا دیده باشیم. انسان مدام در حال آموزش گرفتن است و باید بدانیم که اجازه نداریم دیگران را مورد قضاوت قرار دهیم که البته قبل از قضاوت شروع به قیاس، غیبت کردن و . می کنیم این را هم باید یاد بگیریم و مدام برای خودمان تکرار کنیم که زندگی هر  شخصی و یا هر فردی به خودش مربوط است حتی اگر دنیایی از بار گناه و اشتباه داشته باشد.

این جمله بسیار پر معناست که دیده را نگو و ندیده را هرگز نگو . 

بازهم جای شکر دارد که اگر یک روزی مسافرم مصرف کننده بود، اما خداوند در عوضش جایگاهی را به او نشان داد که هم او راه درست را پیدا کند و هم من در کنارش آموزش بگیرم و راه درست را انتخاب کنم.

خودم را مدیون آموزش های کنگره و راهنمای عزیزم میدانم. اکنون که راه کنگره برایمان نمایان شد و درحال آموزش هستیم باید خیلی مراقب رفتار و کردار خود باشیم که اگر از خط قرمز عبور کردیم دیر یا زود با مشکلاتی مواجه می شویم که شاید قابل جبران نباشد.

بدانیم کائنات برنامه  قرار دادنت در آن موقعییت را می چیند، زمین گرد است من به این موضوع بشدت ایمان دارم ،مراقب باشیم از کدام دست می دهیم، چون دیر یا زود از همان دست به ما بر می گردد.

تایپ: همسفر نجمه (لژیون اول)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلبداغ کن - کلوب دات کامShare

برداشت از سی دی اضافه وزن ۲

نکته هایی از سی دی اضافه وزن ۱

مشارکت مکتوب هفته. مرزبان ،ایجنت

قضاوت ,دیگران ,آموزش ,مورد ,کنگره ,همسفر ,در مورد ,دیگران را ,مورد قضاوت ,به خودم ,است و ,تنها قاضی، خداوند ,خودم اجازه قضاوت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Mae's notes rganozerar talscorgepo ثبت شرکت خاص- ثبت فوری شرکت دوره عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار DBA Amanda's page خیریه ابرار قائم ثبت شرکت مسئولیت محدود - ثبت برند فارسی نوشته های همایون رقابی دم را غنیمت شمار