محل تبلیغات شما
به نام قدرت مطلق الله

در باب دستور جلسه هفتگی جشن گلریزان»

به قلم؛ کمک راهنما همسفر فاطمه

کسانی که مالشان را درراه خدا می‌دهند همچون بوستانی بر تپه‌ای است که اگر رگباری بر آن ببارد میوه‌هایش دوچندان  بار آورد و اگر رگبار هم به آن نرسد باران سبک آن را بس است. (آیه 265 سوره بقره)

نمی‌دانم  چگونه در مورد این دستور جلسه مشارکتی داشته باشم. چرا این‌قدر برایم سخت است قلم را به حرکت درآورم؟ وقتی صحبت بزرگان و استادان کنگره مثل آقای مهندس٬ دیده‌بانان و افرادی که  دنور و عضو لژیون سردار هستند را می‌شنوم انگار کم می‌آورم و حرفی برای گفتن ندارم چون در مورد بخشش کسی می‌تواند صحبت کند که صفت بخشنده بودن در وجودش هست و یا تجربه کرده است. به قول دیده‌بان محترم آقای زرکش کسی می‌تواند ببخشد که وادی چهاردهم را درک کرده باشد یعنی با تمام وجود همراه با عشق و محبت (خالی از هر کینه٬ نفرت٬ توقع و حسادت .) باشد.

اکثراً ما انسان‌ها در ظاهر ادعای شیعه بودن، باایمان و مسلمان بودن می‌کنیم اما در عمل چیز دیگری هستیم. یا همیشه در نماز پنج‌گانه می‌خوانیم  به نام خداوند بخشنده ‌و مهربان و یا می‌گوییم خدا بخشنده ‌‌و مهربان است ولی کم پیش می‌آید که فکر کنیم صفت بخشندگی خدا را ما هم می‌توانیم داشته باشیم.‌ بزرگان ٬ پیامبران و امامان هم صفت بخشندگی را  داشتن وقتی از این عزیزان حدیث و روایاتی را نقل‌قول می‌کنند می‌گوییم آن‌ها کجا و ما کجا بخشش فقط مربوط به مال نیست بخشش باجان٬ قدم٬ حرف و انتقال علم و دانش هم هست و منظور هم افراد پولدار و ثروتمند نیست کسانی می‌توانند ببخشد که قلب بزرگی داشته باشند چقدر جمله‌ای که  دیده‌بان محترم آقای زرکش در مورد بخشش مال گفتند برایم جالب بود (در هفته گلریزان افراد باخدا معامله می‌کنند) در قبال تغییرات٬ تبدیلات و حال خوش که در کنگره به دست آوردیم نباید بی‌تفاوت باشیم و بدانیم هر چیزی بهاء دارد. هستی و کائنات هیچ‌چیز مفتی به ما نمی‌دهند. برای باز شدن گره‌های درونی به بخشیدن نیاز است. در کنگره حداقل هزینه یک رهجو حدود ۱۷میلیون  محاسبه‌شده است. حساب کنیم  ببینیم ما چقدر از این مبلغ را داده‌ایم. ما نمی‌توانیم  همیشه برای کمک یا دستمان پیش کسی دراز باشد و یا همیشه مستأجر باشیم. جملهٔ انسان‌های مستأجر مثل گرد‌وی روی آب هستند را جایی خواندم با خودم گفتم واقعاً هم همین‌گونه است. پس برای تقویت و استحکام پایه‌های مالی بر تک‌تک افراد لازم است که در روز سه‌شنبه با حضور خود در این جشن بسیار بزرگ ‌‌و معنوی مشارکت کنند. خودمان را با دیگران مقایسه نکنیم ‌و به قول دیده‌بان به‌اندازه قد ‌و قواره و ظرفیت خودمان از مال خود ببخشیم.

می‌گویند خدا حاتم طایی را به خاطر صفت بخشندگی که داشت او را مجازات نکرد از حاتم طایی پرسیدند کسی را سراغ داری که از تو بخشنده‌تر و کریم‌تر باشد. گفت: بله در بیابان می‌رفتم به خیمه‌ای‌ رسیدم  پیر زنی در آن بود و بزغاله‌ای‌ داشت. بزغاله را ذبح کرد ‌و با آن طعام درست کرد. وقتی تفحص کردم دیدم جز بزغاله چیز دیگری نداشت. حاتم طایی خودش را معرفی می‌کند ‌و می‌گوید باید به قبیله ما بیایی تا زحمت شمارا جبران کنم پیرزن می‌گوید ما از مهمان پاداش نمی‌گیریم.  واقعاً چقدر حرکت ‌و جمله آخر پیرزن آموزش دارد. این مورد شاید در مورد  آداب مهمانی  گفته‌شده ولی مهم این است که از همان نعمتی که خدا به او داده بود تمامش را به خاطر خدا بخشید.‌چون کسانی که ایمان می‌آورند و مؤمن حقیقی هستند می‌دانند که هر چه برای رضای خدا بدهند خداوند چندین برابرش را به آن‌ها می‌دهد. از خداوند می‌خواهم به من کمک کند تا بتوانم مفهوم بخشندگی را احساس و تجربه کنم.

نگارش و تایپ: کمک راهنما لژیون یکم همسفر فاطمه

برداشت از سی دی اضافه وزن ۲

نکته هایی از سی دی اضافه وزن ۱

مشارکت مکتوب هفته. مرزبان ،ایجنت

خدا ,‌و ,هم ,مورد ,کسی ,بخشندگی ,در مورد ,را به ,و یا ,صفت بخشندگی ,است که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عاشقم Meagan's style الوندبلاگ afatrare critdayplemin ventichande مطالب من tosobesa مـهـدی نـهـالـپـروری amtogasen